امروز : دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۹

مورگینی:

اتحادیه اروپا از اصلاحات پیشنهادی دولت لبنان استقبال کرد

ساحل خبر - اتحادیه اروپا حمایت خود را از اصلاحات اقتصادی نخست‌وزیر و دولت لبنان اعلام کرد.
 اتحادیه اروپا از اصلاحات پیشنهادی دولت لبنان استقبال کرد
شنبه | ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ - ۱۱:۴۴ |
کد خبر : ۱۲۸ |
انتخاب سردبیر

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا جمعه‌شب در بیانیه‌ای با اعلام اینکه این اتحادیه رویدادهای چند روز گذشته لبنان را رصد کرده، گفت: اتحادیه اروپا کنار لبنان می‌ایستد و متعهد به ثبات این کشور و منطقه است.

موگرینی همچنین در این بیانیه حمایت اتحادیه اروپا را از اصلاحات اقتصادی پیشنهاد شده توسط سعد الحریری نخست‌وزیر لبنان اعلام کرد و افزود که اطمینان داریم که مقام‌ها با اجرای اصلاحات ساختاری ضروری با سرعت و خردمندی به خواسته‌های مشروع مردم لبنان پاسخ خواهند داد.

وی مبارزه با فساد، پیاده‌سازی حکمرانی خوب و عدالت و اقدامات اصلاحی با توجه به جامعه را اولویت اول دولت در لبنان دانست و بر تعهد اتحادیه اروپا به وحدت، حاکمیت ملی، ثبات، استقلال سیاسی و یکپارچگی لبنان تاکید کرد.

لبنان از پنجشنبه شب گذشته (25) آبان صحنه تظاهرات گسترده مردمی است که در اعتراض به مشکلات معیشتی و اقتصادی و اعمال مالیات بر تماس با واتساپ آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

در پی این اعترضات سعد حریری نخست وزیر لبنان طرح 24 ماده ای اصلاحات اقتصادی را به منظور برون رفت از بحران ارائه کرد که به تصویب هیئت دولت رسید اما این طرح به خشم و نارضایتی مردم پایان نداد و بسیاری از معترضان آن را ناکافی دانستند.

در این میان درخواست هایی مبنی بر استعفای دولت مطرح شد اما بسیاری از سیاستمداران و کارشناسان لبنانی این اقدام را در شرایط کنونی خطرناک دانسته و اعلام کردند استعفای دولت موجب بروز خلا در کشور می شود. سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان نیز در سخنرانی که به مناسبت اربعین امام حسین (ع) داشت با استعفای دولت مخالفت کرد.

اما ولید جنبلاط رهبر حزب سوسیالیست ترقیخواه از همان روزهای نخست ناآرامی ها سعدحریری را به استعفا فراخواند وی شب گذشته نیز تغییر فراگیر در دولت و برگزاری انتخابات زود هنگام را خواستار شد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • اولین نظر را شما بدهید

یادداشت ها

10 دمنوش گیاهی برای کاهش سر درد

10 دمنوش گیاهی برای کاهش سر درد

ورود خبرنگاران

اطلاعیه

سایت خبری تحلیلی ساحل خبر در شهرستانهای مختلف استانهای گیلان،مازندران و گلستان نماینده و خبرنگار فعالی می پذیرد.

شماره تماس: 01333337769

 

BANNER HOTEL ELYSEE

avaevasl

caspiandaily

instasahel

diyar1

peykecaspian

soje

tel

payamecaspian