امروز : دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۵

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان:

افزایش ۲ درصدی شخم شالیزارهای گیلان در مقایسه با سال گذشته

ساحل خبر | رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به شخم ۱۶۷ هزار هکتار از شالیزارها و افزایش ۲ درصدی نسبت به سال قبل، گفت: کشت مکانیزه بهترین روش برای پیشگیری از ویروس کرونا است.
افزایش ۲ درصدی شخم شالیزارهای گیلان در مقایسه با سال گذشته
شنبه | ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۰۲:۰۶ |
کد خبر : ۱۶۰ |
گیلان

علی درجانی  با اشاره به اینکه در مقایسه با سال گذشته شاهد افزایش ۲ درصدی شخم زمستانه در شالیزارهای استان گیلان هستیم، گفت: تاکنون ۷۰ درصدی معادل ۱۶۷ هزار هکتار از ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار گیلان شخم خورده و آماده کشت هستند.

وی به ذخیره یک میلیارد متر مکعبی آب پشت سد سفیدرود اشاره کرد و افزود: با توجه به بارش‌های سال گذشته پیش بینی می‌شود فصل زراعی خوبی داشته باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت موارد بهداشتی برای پیشگیری از انتقال این ویروس، گفت: شالیکاران در صورت وجود شرایط لازم باید از کشت مکانیزه برای پیشگیری از شیوع این ویروس و تولید محصولی سالم استفاده کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه ۱۲۰ بانک نشا در استان گیلان فعالیت می‌کنند که می‌توانند زمینه کشت مکانیزه را فراهم کنند، تصریح کرد: ۶۷ درصد کشت شالیزارهای گیلان به صورت مکانیزه انجام می‌شود با توجه به شرایط خاص در امسال شالیکاران باید از حداکثر این ظرفیت استفاده کنند.

درجانی با اشاره به اینکه کشت مکانیزه در گیلان با بکارگیری بیش از ۷۵ هزار دستگاه، انواع ماشین آلات کشاورزی در مراحل کاشت، داشت و برداشت انجام می‌شود، ادامه داد: شالیکاران باید در هنگام کشت و کار از تجمع خودداری کرده و با استفاده از افراد بومی روستا و جلوگیری از انتقال شالیکاران غیر بومی از شیوع بیشتر بیماری کرونا جلوگیری کنند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • اولین نظر را شما بدهید

یادداشت ها

10 دمنوش گیاهی برای کاهش سر درد

10 دمنوش گیاهی برای کاهش سر درد

ورود خبرنگاران

اطلاعیه

سایت خبری تحلیلی ساحل خبر در شهرستانهای مختلف استانهای گیلان،مازندران و گلستان نماینده و خبرنگار فعالی می پذیرد.

شماره تماس: 01333337769

 

BANNER HOTEL ELYSEE

avaevasl

caspiandaily

instasahel

diyar1

peykecaspian

soje

tel

payamecaspian