امروز : پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۵

معاون سیاسی استانداری گیلان:

برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی سبب پویایی دانشجویان می شود

چالوس نیوز | معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان گفت: برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه روحیه پرسشگری و مشارکت سیاسی دانشجویان در بخش‌های مختلف را فعال و سبب پویاتر شدن جامعه دانشجویی می شود.
برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی سبب پویایی دانشجویان می شود
پنج شنبه | ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۰۱:۰۳ |
کد خبر : ۱۴۲ |
گیلان

محمود قاسم‌نژاد ظهر شنبه در مراسم گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو در دانشکده فنی و حرفه‌ای گیلان با اشاره به شهدای دانشجو سال ۱۳۳۲ که به دلیل مقابله استکبارستیزی و استبداد حاکم جان خود را از دست دادند، اظهار کرد: تدبیر، بینش سیاسی و اجتماعی جزو لاینفک جامعه دانشجویی است.

وی با بیان اینکه تلاش شده تا امکانات لازم برای دانشگاه‌های در سال‌های گذشته فراهم شود، افزود: انتظار می رود هر ساله شاهد افزوده شدن رشته‌های جدید منطبق با نیاز جامعه باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های بالای دانشگاه فنی و حرفه ای به عنوان یک مرکز مهارت محور، تأکید کرد: دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه علاوه برتحصیل، یک حرفه و مهارت نیز فرا خواهند گرفت.

وی به آگاهی، بینش و آرمان خواهی دانشجویان ایرانی اشاره و با بیان اینکه نوع نگرش، مطالعه و برخوردهای فرهنگی و آگاهی سیاسی در دانشجویان بیشتر است، گفت: یکی از ارزش‌های اساسی، حضور دانشجویان در تمام صحنه‌های انقلاب بوده و در جریان‌های انقلاب اسلامی همگرایی دانشجویان با رهبری مذهبی حضرت امام خمینی (ره) قابل لمس بوده است.

قاسم نژاد در ادامه با اشاره به اینکه استکبار ستیزی یکی از ویژگیهای بارز دانشجویان است، تصریح کرد: در دوران انقلاب و زمان تبعید امام خمینی (ره) نیز در کنار ایشان بودند.

وی با تأکید بر لزوم حفظ روحیه استکبارستیزی و استبدادستیزی، افزود: براساس بیانات رهبر معظم انقلاب، برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه روحیه پرسشگری و مشارکت سیاسی دانشجویان در زمینه های مختلف فعال و سبب پویاتر شدن جامعه دانشجویی می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با بیان اینکه کشورهای که مدعی دموکراسی همیشه شاهد مشارکت اندک مردم در برگزاری انتخابات هستند، اظهار کرد: این درحالی است که در کشور ما همیشه مشارکت مردمی حدود ۶۰ تا ۷۰ درصدی و گبرخی زمان‌ها تا ۹۰ درصد نیز رسیده است.

وی با اشاره به اینکه امروز در شرایط خاصی قرار داریم و شاهد تحریم‌های ظالمانه علیه ملت هستیم اما این موضوع سبب نشده تا انسجام و همبستگی مردم کمرنگ شده و یا حتی از روحیه استکبار ستیزی خود دست بردارند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • اولین نظر را شما بدهید

یادداشت ها

10 دمنوش گیاهی برای کاهش سر درد

10 دمنوش گیاهی برای کاهش سر درد

ورود خبرنگاران

اطلاعیه

سایت خبری تحلیلی ساحل خبر در شهرستانهای مختلف استانهای گیلان،مازندران و گلستان نماینده و خبرنگار فعالی می پذیرد.

شماره تماس: 01333337769

 

BANNER HOTEL ELYSEE

avaevasl

caspiandaily

instasahel

diyar1

peykecaspian

soje

tel

payamecaspian