امروز : دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۳

سرپرست فرمانداری فومن:

لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌ها در ارتقای فرهنگ عمومی جامعه

ساحل خبر - سرپرست فرمانداری فومن با تأکید بر بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها در ارتقای فرهنگ عمومی جامعه، گفت: کم‌کاری یک مجموعه نباید به اسم یک نفر تمام شود.
لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌ها در ارتقای فرهنگ عمومی جامعه
شنبه | ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۱۸:۰۲ |
کد خبر : ۷۱ |
گیلان

حمید رضایی پنج‌شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی که در فرمانداری فومن برگزار شد با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی از زیر مجموعه‌های شورای عالی انقلاب است، افزود: شورای فرهنگ عمومی نقش هماهنگی و سیاست گذاری دارد.

وی ادامه داد: این جلسه به منظور بررسی، تجزیه و تحلیل کردن وضعیت فرهنگ عمومی شهرستان برگزار می شود تا با شناسایی استعدادها و قابلیت‌ها به ارتقای فرهنگ جامعه بپردازد.

سرپرست فرمانداری فومن با بیان اینکه خوشبختانه در بررسی شاخص‌های فرهنگی و اجتماعی مردم گیلان و فومن به عنوان ملتی مومن و مذهبی شناخته می شوند، گفت: آرامش حاکم بر جامعه نشان‌دهنده فرهنگ بالا و مسئولیت‌پذیری مردم و تعامل با مسئولان است.

وی با اشاره به برنامه ششم توسعه و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری، تصریح کرد: در سیاست‌های ابلاغی وظایفی برای دستگاه‌های فرهنگی تعیین شده و باید عملی شود.

رضایی با بیان اینکه مصلای نماز جمعه و سالن اداره ارشاد از ظرفیت‌های فرهنگی شهرستان محسوب می شوند، ادامه داد: توجه و سرمایه گذاری در حوزه فرهنگی، سرمایه‌گذاری برای آینده و ارتقای فرهنگی جامعه است.

وی سرانه پایین مطالعه را یکی از آسیب‌های فرهنگی روز جامعه دانست و اظهار کرد: آموزش و پرورش باید در راستای افزایش فرهنگ کتابخوانی قدم بردارد.

رضایی در ادامه با اشاره به در پیش بودن هفته کتاب و کتابخوانی و بر نقش آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها در ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی تأکید و تصریح کرد: برای داشتن جامعه‌ای شاداب و پویا باید جشنواره‌های فرهنگی برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون شوراها، نامگذاری کوچه‌ها و میادین بر عهده شوراهای اسلامی است، گفت: شهرداران و دهیاران به عنوان یک مجری در این زمینه عمل می کنند و مصوبات شوراها را که به تأیید کمیته تطبیق رسیده اجرایی می کنند.

سرپرست فرمانداری فومن با اشاره به اینکه براساس قانون در نامگذاری میادین و کوچه‌ها استفاده از نام مشاهیر، شخصیت‌های مذهبی و ملی در اولویت قرار دارد، تأکید کرد: عدم استفاده و اجرایی نشدن این مهم توسط شوراها باید از سوی شورای نظارت بر نامگذاری بررسی شود که ریاستش بر عهده فرماندار است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • اولین نظر را شما بدهید

ورود خبرنگاران

اطلاعیه

سایت خبری تحلیلی ساحل خبر در شهرستانهای مختلف استانهای گیلان،مازندران و گلستان نماینده و خبرنگار فعالی می پذیرد.

شماره تماس: 01333337769

 

BANNER HOTEL ELYSEE

avaevasl

caspiandaily

instasahel

diyar1

peykecaspian

soje

tel

payamecaspian