امروز : پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۵

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان:

بقایای یک گور باستانی در روستای موسی کلایه املش کشف شد

ساحل خبر - مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از کشف بقایای یک گورباستانی و یافته های فرهنگی در حین عملیات گازرسانی روستای موسی کلایه املش خبر داد.
بقایای یک گور باستانی در روستای موسی کلایه املش کشف شد
جمعه | ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ - ۲۲:۲۰ |
کد خبر : ۱۰۹ |
گیلان

 

به گزارش خبرنگار مهر، شهرود امیرانتخابی عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از پروژه‌های مهم در استان گیلان گازرسانی به روستاهای ییلاقی که با نظارت کارشناسان باستان شناس، در حال انجام است.

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر این پروژه در محدوده روستای موسی کلایه املش در حال انجام است، افزود: روز گذشته در عملیات خاکبرداری با استفاده از بیل مکانیکی یک گورباستانی و تعدادی شی تاریخی از جمله دو قطعه سرنیزه مفرغی و قطعات سفال و استخوان کشف شد.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه با دستور ناظر میراث فرهنگی پروژه متوقف شد و با حضور یگان حفاظت میراث فرهنگی و نیروی انتظامی، صورتجلسه توقف کار تنظیم شد، گفت: اقدامات لازم برای اخذ مجوز کاوش اضطراری و نجات بخشی محدوده مذکور از پژوهشکده باستان شناسی کشور نیز در دستور کار معاونت میراث فرهنگی استان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه نظارت باستان شناسی بر اجرای عملیات گازرسانی در روستاهای ییلاقی استان طی یک تفاهم نامه چند جانبه مابین اداره کل میراث فرهنگی، استانداری گیلان، شرکت گاز استان، دانشگاه گیلان و جهاد دانشگاهی انجام شده است، ادامه داد: این تفاهم نامه خوشبختانه سبب ایجاد اشتغال برای بیش از ۲۵ نیروی فارغ التحصیل رشته باستان شناسی در سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در استان گیلان شده است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • اولین نظر را شما بدهید

ورود خبرنگاران

اطلاعیه

سایت خبری تحلیلی ساحل خبر در شهرستانهای مختلف استانهای گیلان،مازندران و گلستان نماینده و خبرنگار فعالی می پذیرد.

شماره تماس: 01333337769

 

BANNER HOTEL ELYSEE

avaevasl

caspiandaily

instasahel

diyar1

peykecaspian

soje

tel

payamecaspian