امروز : دوشنبه ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۱

نقش ویژه بنیاد مستضعفان در توسعه مازندران و انتظار از فتاح؛

از آزاد راه تهران – شمال تا حمایت بنگاههای اقتصادی و سرمایه گذاری گردشگری

ساحل خبر - بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با گستره و دامنه فعالیت های خود نقش بسزایی در توسعه استانها مخصوصا استان مازندران دارد که از آزاد راه تهران شمال گرفته تا حمایت از بنگاههای اقتصادی و سرمایه گذاری گردشگری هر یک می تواند مزایای زیادی برای مازندران داشته باشد.
از آزاد راه تهران – شمال تا حمایت بنگاههای اقتصادی و سرمایه گذاری گردشگری
شنبه | ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۰۰:۰۷ |
کد خبر : ۱۳۵ |
ایران

نگاه ویژه فتاح به مازندران در مدت کوتاه حضور در بنیاد مستضعفان
فتاح در مدت زمان کوتاه خود در راس بنیاد مستضعفان بازدیدهای متعددی از پروژه آزاد راه تهران – شمال داشت، پروژه ای که می تواند برای استان مازندران مخصوصا مناطق غربی این استان از اهمیت بالایی برخوردار باشد.
رئیس بنیاد مستضعفان در بازدید از منطقه یک آزاد راه تهران شمال گفت: ساخت تونل‌ها، پل‌ها و روسازی در منطقه یک آزادراه به پایان رسیده و این منطقه همزمان با دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.
بازدید ها و پیگیری های مستمر فتاح از این پروژه نشان می دهد که وی همتی وافر برای به سرانجام رساندن این پروژه مهم دارد.
نکته دیگر خدمت فتاح به مازندرانی ها در مدت کوتاه در سازمان بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی این نکته مهم بود که وی اعتماد به نیروهای متدین و مدیر مازندرانی داشته و تا کنون از 2 نیروی ارزشی این استان یعنی دکتر جواد قناعت و ایمانی در معاون منابع انسانی بنیاد و مدیرعاملی بانک سینا استفاده کرده است.
این دو مدیر مازندرانی که کارنامه درخشانی در گذشته داشتند ، از محبوبیت و مقبولیت خوبی در استان مازندران نیز برخوردار بودند و استفاده از این دو مدیر نشان دهنده این موضوع است که فتاح نگاه کلانی به نیروهای انسانی استانها دارد و امیدواریم در آینده شاهد انتصاب بیشتر نیروهای ارزشی و متخصص مازندرانی در بخش های مختلف بنیاد باشیم.
از خدمات دیگر فتاح در مدت کوتاه در بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به استان مازندران بحث سرعت بخشیدن در تحویل خانه های مسکونی به خانواده های دو معلول بوده که این اتفاق خوب در این استان رخ داد.

 

حمایت از بنگاههای اقتصادی و اشتغال زایی
یکی از سیاست های مهم بنیاد مستضعفان در راستای محرومیت زدایی در مناطق مختلف حمایت از بنگاههای اقتصادی و اشتغال زایی است که در استان های شمالی بحث پرورش ماهیان خاویاری در چند سال گذشته در دستور بنیاد قرار گرفته است.
با توجه به حجم استقبال جوانان مازندران به پرورش ماهیان خاویاری انتظار است برنامه ویژه ای برای گسترش آن در استان در نظر گرفته شود و بتوان اشتغال زایی خوبی را شاهد بود زیرا استان مازندران پتانسیل های ویژه ای در این بخش دارد و می توان صادرات خوبی نیز به همراه داشته باشد.
انتظار است رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی  این موضوع مهم را در راس موضوعات بنیاد در استان مازندران قرار دهد.

 

سرمایه گذاری گردشگری بنیاد مستضعفان در استان مازندران
یکی دیگر از نکات مهم فعالیت های بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در استان مازندران سرمایه گذاری در حوزه  گردشگری است که در واقع می توان گفت توسعه زیرساخت های گردشگری استان مازندران در دستان بنیاد می باشد.
شرکت عمران مسکن شمال بعنوان یک شرکت زیر مجموعه بنیاد در دوسال اخیر با مدیریت جدید که از نیروهای بومی می باشند توانست گام های اساسی در حوزه توسعه گردشگری بردارد که مهمترین آن احداث بزرگترین باشگاه ساحلی خاورمیانه در چالوس می باشد.
از نکات بارز دیگر این مجموعه در حوزه گردشگری مجموعه نمک آبرود و فعالیت های گردشگری و هتل سازی در شهرستان چالوس و بابلسر می باشد که هر کدام از این موارد نقش بسزایی در توسعه گردشگری دارد.
در این حوزه انتظار مازندرانی ها از فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی این است ضمن بازدید از پروژه عظیم و بزرگ گردشگری شمال دستور تسریع در احداث آن را صادر تا این مجموعه و استان مازندران در مرکز جذب توریست در خاورمیانه قرار گیرد که قطعا در حوزه اشتغال و اقتصاد که از دغدغه های مهم امروز کشور است تا ثرگذار خواهد بود.

 

بنیاد علوی و انتظار مردم از فتاح
یکی از مشکلات عدیده ای که در غرب استان مازندران از شهرستان نور تا رامسر وجود دارد بحث زمین هایی است که مربوط به بنیاد علوی است که بعضا سرمایه گذاران بخش گردشگری، شوراها و شهرداری ها و شهروندان را دچار مشکل کرده است.
انتظار مردم مازندران در این بخش از ریاست بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی این است با دستور ویژه و ماموریت به سازمان اموال و املاک مسایل و موارد مربوطه مورد رسیدگی قرار گرفته و با نظر به توسعه همه جانبه استان مازندران مشکلات رفع شود.
حداقل حضور قناعت، معاون توسعه منابع رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی که سابقه معاونت سیاسی در این استان را دارد می تواند در این موضع راهگشا باشد و شاهد مساعدت ویژه فتاح برای رفع این مشکل تاریخی باشیم.
تسریع در سند املاک علوی به اقشار کم برخوردار نیز یکی دیگر از درخواست های مهم مردم مازندران از فتاح می باشد.

 

افزایش امیدواری مردم با عملکرد چندماهه فتاح
حضور فتاح در استان های مختلف کشور در چند ماه حضور او در راس سازمان بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی امیدهای مردم برای رفع محرومیت ها را نیز بالا برده و شهرودان مازندرانی نیز مانند دیگر استانها دل به نگاه ویژه فتاح به این استان بسته اند.
فتاح در این مدت نشان داد نگاه ویژه ای به استان مازندران در موضوعات مطرح شده دارد که با سفر استانی خود به این استان می تواند منشا خدمات ارزنده ای باشد.
حضور موثر بانک سینا در حمایت و مساعدت به حوزه اشتغال در استان مازندران می تواند گام های محکمی در راستای از بین رفتن بیکاری در منطقه باشد و اختصاص آمبولانس اهدایی از سوی بانک سینا به حوزه جاده کندوان که نیاز مبرم دارد می تواند خوشحالی مردم روستاهای جاده کندوان را به همراه داشته باشد.
حضور فتاح در همه مناطق آزاد راه تهران – شمال ، بررسی موضوعات و مشکلات مردمی با پروژه آزاد راه تهران – شمال ، بررسی مشکلات و موضوعات مربوط به بنیاد علوی و بازدید از پروژه های بزرگ خدماتی، عمرانی و گردشگری بنیاد در استان مازندران که همواره در توسعه استان نقش مهم و کلیدی دارند می تواند گام های توسعه ای بنیاد مستضعفان در استان مازندران و رفع محرومیت های این استان را محکم تر و استوار تر نماید.
ساسان شیخی - روزنامه نگار

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  • اولین نظر را شما بدهید

ورود خبرنگاران

اطلاعیه

سایت خبری تحلیلی ساحل خبر در شهرستانهای مختلف استانهای گیلان،مازندران و گلستان نماینده و خبرنگار فعالی می پذیرد.

شماره تماس: 01333337769

 

BANNER HOTEL ELYSEE

avaevasl

caspiandaily

instasahel

diyar1

peykecaspian

soje

tel

payamecaspian